Eurowizja

Roksana Węgiel reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2018

Eurowizja Junior odbędzie się w tym roku w Mińsku na Białorusi 25 listopada i będzie transmitowana przez TVP ABC. Polskę reprezentować będzie zwyciężczyni I edycji „The Voice Kids” Roksana Węgiel.

13-letnia wokalistka, to prawdziwy wulkan energii – odważna i pomysłowa. W swoim życiu zdążyła już uprawiać akrobatykę, trenować judo oraz tańczyć zarówno hip-hop, jak i taniec towarzyski. Jednak największą pasją Roxie jest śpiew. Jej nietypowa jak na 13-latkę dojrzała barwa głosu oraz moc zachwycają zarówno jej rówieśników, jak i dorosłych. Edyta Górniak w programie „The Voice Kids” nie kryła zachwytu.

– Myślałam, że ty jesteś nieprawdziwa. Beyoncé w twoim wieku na pewno nie miała takiego głosu – komplementowała Roxie Edyta Górniak.

Swój talent odkryła nietypowo. Na obozie judo wzięła udział w konkursie karaoke i zebrała wiele gratulacji. To zachęciło ją do dalszej pracy nad możliwościami wokalnymi. Na konkursie piosenki Majki Jeżowskiej Roxie została zauważona przez Juliusza Kamila, który skomponował jej pierwszy singiel – „Żyj”

Prawdziwy przełom nastąpił po programie „The Voice Kids”, gdzie pod opieką Edyty Górniak dotarła na sam szczyt. Wygrana w programie otworzyła jej wiele możliwości. Teledysk do singla „Żyj” został obejrzany ponad 8 milionów razy, a w mediach społecznościowych Roxie obserwuje ponad 200 tysięcy osób. Niedawno Roksana wydała swój ostatni singiel „Obiecuję”, który ukazuje trochę inną odsłonę artystki i również cieszy się dużą popularnością. Obecnie wokalistka dużo koncertuje oraz pracuje nad debiutanckim albumem.

– Wygrana w „The Voice Kids” była dla mnie wielkim wyróżnieniem i spełnieniem marzeń, ale możliwość reprezentowania naszego kraju na Eurowizji Junior to naprawdę zaszczyt. Warto marzyć i dążyć do wyznaczonych sobie celów. Dziękuję za zaufanie – skomentowała Roksana.

Na planie teledysku Roksany